Pay Per Click‎ > ‎Reklama na Google‎ > ‎

Reklama na Google

uverejnené 22. 9. 2010, 6:22 používateľom Peter Gažo
    Google je najpoužívanejší vyhľadávač na internete. Na Slovensku je vyše 90% všetkých vyhľadaní uskutočnených cez Google. Preto je skoro nevyhnutné robiť si reklamu práve cez Google. Hlavným cieľom je získať popredné pozície odkazov po vyhľadaní požadovaných výrazov. Ak napr. predávate domáce potreby, je pre vás dôležité aby vás používatelia našli po vyhľadaní slov ako domáce potreby, súpravy hrncov, panvice, nože atď.


Po odoslaní požiadavky na vyhľadanie, vám Google ukáže tisícky súvisiacich odkazov. Na pravej strane obrazovky však pridá sponzorované odkazy, súvisiace s týmto vyhľadaním. Ak Google AdWords zistí, že používatelia reagujú na vaše reklamy približne rovnako alebo podobne ako na neplatené odkazy, umiestni vašu reklamu nad všetky neplatené odkazy a dá jej ružové pozadie.

Takto oslovíte potenciálnych zákazníkov ešte skôr, než sa dostanú k neplateným odkazom. Za zobrazenie tejto reklamy neplatíte. Ako je už v PPC systémoch zvykom, až po kliknutí vám bude odpočítaný poplatok za získanie cielenej návštevy z reklamy.