Príklad SEO údajov pre bielu techniku

uverejnené 28. 8. 2010, 13:04 používateľom Peter Gažo Marketing   [ aktualizované 5. 9. 2010, 3:53 používateľom Peter Gažo ]
    Charakter tagov a metatagov, u ktorých by sa mali nachádzať požadované kľúčové slová (KW) a ich synonymá pre Search Engine Optimization bielej techniky:

    Title - Titulok, ktorý sa zobrazuje v najvrchnejšej lište prehliadača. Titulok patrí k najrozhodujúcejším údajom pre kvalitnú SEO. Optimalizovať pre vyhľadávače treba na každej podstránke samostatne. Dôležité je aj poradie. Najdôležitejšie slovo by malo byť prvé. Text by nemal nikdy znieť ako Webstránka firmy XY zaoberajúca sa predajom bielej techniky on-line. Správne by malo znieť napr.: Biela technika predaj on-line. XY. Poprípade by sa tam mali nachádzať aj najdôležitejšie kľúčové slová z oblasti bielej techniky ako sú napr. chladničky, práčky a podobne. Musí byť krátky a výstižný.

    Description - Popisuje o čom je táto konkrétna stránka. Predaj bielej techniky, domácich spotrebičov do kuchyne, kúpeľne, práčovne. Práčky, chladničky, mrazničky, umývačky riadu, myčky riadu a ďalšie podobné slová. Pozor na dĺžku (počet znakov). Odporúčam do 160 znakov. Príliš dlhý text môže vyhľadávač odignorovať.

    Body - Telo stránky, teda reálny obsah stránky. Obsah webstránky je najdôležitejší. Tu treba byť stručný a výstižný. Treba zabezpečiť, aby dôležité KW tvorili čo najvyššie percento z celkového obsahu stránky. Čiže skrátená verzia textu na stránke predávajúcej bielu techniku by mala znieť "Predajca bielej techniky. Predávame práčky, sušičky, umývačky, chladničky, ... Ako profesionáli na bielu techniku Vám vieme odborne poradiť, že napríklad pri výbere práčky treba pozerať na spotrebu vody, rýchlosť otáčok odstreďovania, možnosť vybrať práčku, ktorá sama určí prací program, pri chladničke Vám poradíme aj prečo je spotreba elektriny dôležitý faktor, pri umývačke riadu Vám poradíme ako ušetriť čas a peniaze, ...

    Keywords - kľúčové slová charakterizujúce produkt. Veľa majiteľov stránok vyplní len tento údaj a aj ten preplnia nepodstatnými slovami. Myslia si, že optimalizovali pre vyhľadávač. Tu použiť slová biela technika, práčky, chladničky, mrazničky, umývačky riadu, myčky riadu a vymenovať čo najviac slov typických pre bielu techniku. Tiež treba dávať pozor na počet znakov. Tento meta tag vraj Google vôbec nevyužíva.

    !!!Treba sa vyhnúť SEO spamu ako je napríklad skrytý text napr. rovnakej farby ako je pozadie!!! Odhalenie spôsobí blokovanie vo vyhľadávaní v Google.